Czytasz dzięki

Angelina Jolie i Brad Pitt na zasiłku?

IAR
opublikowano: 30-08-2008, 08:45

Francuskie media kłócą się o to, czy Angelina Jolie, Brad Pitt i ich sześcioro dzieci powinni... pobierać zasiłek rodzinny nad Sekwaną. Gwiazdorska para mieszka obecnie w niewielkiej wiosce Brignoles na południu tego kraju. Ich najmłodsze dzieci urodziły się w  Nicei.

Debata na temat zasiłku rodzinnego dla dwojga sławnych amerykańskich milionerów zaczęła się od informacji w kilku francuskich i zagranicznych gazetach. Twierdziły one, że Angelina Jolie i Brad Pitt otrzymują od państwa francuskiego aż 1750 euro zasiłku jako wielodzietna rodzina.

Po dokładniejszej analizie suma ta okazała się przesadzona. Zgodnie z francuskim prawem, zasiłek dla rodziny z sześciorgiem dzieci wynosi nieco ponad 700 euro. Jest on przyznawany automatycznie na podstawie informacji z merostwa. Najpiękniejsza para Hollywood nie musiała zatem prosić o dofinansowanie.

Głos w dyskusji na ten temat zabrała nawet sekretarz stanu do spraw rodziny, Nadine Morano. Wyjaśniła, że we Francji zasiłki rodzinne są przyznawane niezależnie od dochodów rodziców. I pochwaliła się, że właśnie dzięki tym zasiłkom Francja ma najwyższy przyrost naturalny w Europie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy