Apple spóźni się z iPadem mini "retina"

Apple nie będzie w stanie w tym miesiącu wdrożyć na szeroką skalę nowej wersji iPada mini z wyświetlaczem w wysokiej rozdzielczości „retina”, informuje Reuters powołując się na osoby pracujące w sieci dostaw spółki z Cupertino.

 Oznacza to, że przynajmniej na razie firma nie będzie w pełni mogła konkurować z tabletami oferowanymi przez Google i Amazon.

Dopiero teraz Apple ruszyło z łańcuchem dostaw „retiny” co sugeruje, że iPad mini w tej wersji będzie dostępny w bardzo ograniczonych ilościach w tym roku, jeśli w ogóle będzie w sprzedaży. Mając w perspektywie sezon świątecznych zakupów to bardzo zła wiadomość dla firmy.

„Jeśli ekran retina nie znajdzie się na wyposażeniu urządzenia, rynek zawyje z niezadowolenia” – ocenia Frank Gillett, analityk z Forrester.

Dodaje, że to właśnie wyświetlacze i aparaty o wyższej rozdzielczości, oprócz mniejszych rozmiarów (grubość) i niższej wagi, są wśród udoskonaleń, których użytkownicy oczekują przy każdej aktualizacji i modyfikacji smartfonów i tabletów.

Na niekorzyść produktu Apple przemawia też cena.

„Obecnie iPad mini jest droższy niż jakikolwiek inny tablet z segmentu wyświetlaczy o rozmiarach 7-8 cali. Jeśli cena zostanie obniżona  o nawet  50 USD znacząco poszerzy się grono potencjalnych nabywców” – ocenia Arthur Liao, analityk Fubon Securities.

Łączny udział iPada w globalnym rynku spadł  o blisko połowę do 32,5 proc. w drugim kwartale w porównaniu z analogicznym okresem 2012 r. W tym czasie udział urządzeń z Andoridem (np. serie Galaxy od Samsunga) wzrosły o niemal 25 proc. do 62,6 proc. wynika z danych firmy badawczej IDC.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Apple spóźni się z iPadem mini "retina"