Arabia Saudyjska zniosła separację w restauracjach

  • DI
opublikowano: 09-12-2019, 22:00

W królestwie Saudów obowiązywały do tej pory przesłony oddzielające część damską i męską, osobne sale lub nawet osobne wejścia.

Zniesienie separacji jest na tyle kontrowersyjne, że władze Arabii Saudyjskiej wprowadziły ją bez rozgłosu. Poinformowała o tym oficjalna agencja SPA w długim komunikacie wyliczającym zmiany różnych przepisów, np. dopuszczalną długość fasady budynku czy pozwolenie na umieszczenie kuchni na piętrze. Wprawdzie drogie restauracje i luksusowe hotele w Dżuddzie i Rijadzie nie przestrzegały ostatnio obowiązku separowania mężczyzn i kobiet, ale w innych miejscach podział taki był respektowany.

Zachodnie sieci, np. Starbucks, dzieliły pomieszczenia na sale „rodzinne”, gdzie mogły wejść kobiety same lub w towarzystwie mężczyzn, i sale dla „singli”, gdzie przyjmowano wyłącznie mężczyzn. Jeśli restauracja była za mała, by oddzielić zasłonami części dla pań i dla panów, po prostu nie wpuszczano tam kobiet. W całej Arabii Saudyjskiej nadal obowiązuje rozdzielenie kobiet i mężczyzna w miejscach publicznych: w szkołach, na uniwersytetach, a nawet weselach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu