Czytasz dzięki

ATAG: spadek liczby podróży może kosztować 46 mln miejsc pracy

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 30-09-2020, 15:04

The Air Transport Action Group (ATAG) prognozuje bardzo bolesne konsekwencje pandemii koronawirusa dla sektora lotniczego i powiązanych z nim branż. Prace może stracić nawet 46 mln osób, donosi Reuters.

Prognozy wskazują, ze załamanie na rynku podróży i bardzo powolne ożywienie w tym segmencie grozi redukcją 4,8 mln etatów dla  pracowników lotnictwa oraz ponad połową z 87,7 mln wszystkich miejsc pracy wspieranych bezpośrednio lub pośrednio przez sektor w powiązanych branżach rekreacyjnych i łańcuchach dostaw. 

Ostrzeżenie pojawiło się po tym, jak linie lotnicze obniżyły prognozę ruchu na 2020 r. w związku z ponownym wzrostem przypadków infekcji koronawirusa i ograniczeniami podróży, które zaciemniły perspektywy. Szacunki ATAG oparte zostały na badaniach przeprowadzonych przez prognostę Oxford Economics.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane