Atal wprowadzi do sprzedaży kolejne projekty w Krakowie i Wrocławiu do końca br.

ISBnews
opublikowano: 03-10-2014, 12:17

Atal zamierza rozpocząć sprzedaż kolejnych projektów w Krakowie i Wrocławiu do końca roku. Ostatnie miesiące br. to także dla spółki okres "intensywnych przygotowań" do debiutu na głównym rynku GPW, poinformowała dyrektor ds. sprzedaży mieszkań Ewelina Juroszek. W samym wrześniu spółka sprzedała 74 mieszkania, a od początku roku 783.

"Drugie półrocze to dla firmy okres uzupełniania oferty. W ciągu ostatnich trzech miesięcy wprowadziliśmy do oferty pięć osiedli w Warszawie, Wrocławiu i Łodzi. Do końca roku planujemy rozpocząć sprzedaż kolejny projektów w Krakowie i Wrocławiu. Znaczne zwiększenie oferty w drugiej części roku wynika z planów stabilnego rozwoju Atal S.A. i umacniania silnej pozycji rynkowej" - powiedziała Juroszek, cytowana w komunikacie.

Dyrektor dodała, że koniec bieżącego roku to także "intensywne przygotowania do debiutu na głównym rynku GPW".

W ubiegłym miesiącu Atal sprzedał najwięcej mieszkań w Krakowie i we Wrocławiu, po 26. Największym zainteresowaniem cieszyły się prestiżowe inwestycje spółki - Dyrekcyjna 33 w Centrum Wrocławia, gdzie nabywców znalazło 15 lokali oraz Nadwiślańska 11 tuż obok krakowskich Bulwarów Wiślanych, gdzie na zakup zdecydowało się 11 klientów, podano również.

Deweloper sukcesywnie zwiększa sprzedaż w Warszawie - we wrześniu zawarto 12 umów, a kolejnych 10 mieszkań zostało zarezerwowanych.

"Rynek warszawski jest dla spółki priorytetowy, firma w tym roku wprowadziła do oferty aż trzy nowe inwestycje. O dobrym przyjęciu spółki przez mieszkańców stolicy świadczą wyniki sprzedaży. W apartamentowcu Walewska Residence położonym niedaleko Stadionu Narodowego w ciągu zaledwie 5 miesięcy nabywców znalazło 75% mieszkań, a w nowoczesnym Nowym Bemowie od rozpoczęcie sprzedaży w połowie lipca -35% mieszkań" - czytamy dalej w komunikacie.

Spółka przypomina, że we wrześniu wprowadziła do sprzedaży dwie nowe inwestycje. We Wrocławiu klienci mogą kupić mieszkanie w projekcie Dmowskiego 19, natomiast w Warszawie w ofercie znalazł się pierwszy etap Oazy Wilanów. Jak dotąd w drugiej połowie roku Atal wprowadził do sprzedaży łącznie 615 mieszkań w pięciu inwestycjach w Warszawie, Łodzi oraz Wrocławiu.

Notowany na Catalyst Atal S.A. to firma deweloperska istniejąca od 1990 r. Specjalizuje się w budownictwie kompleksów mieszkaniowych, biurowych i handlowo-magazynowych zlokalizowanych w obrębie największych miast w Polsce. Firma aktualnie prowadzi projekty inwestycyjne m.in. w Krakowie, Katowicach, Łodzi, Wrocławiu oraz w Warszawie. Założycielem i właścicielem firmy jest polski przedsiębiorca Zbigniew Juroszek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Polecane