Atlas zbuduje mieszkalną wieżę

  • Emil Górecki
opublikowano: 06-12-2012, 00:00

Deweloper postawił na apartamenty, ale nie rezygnuje z centrum handlowego.

Na mieszkaniówce skupił się w ostatnim roku deweloper Atlas Estates, właściciel m.in. budynku hotelu Hilton czy biurowca Millennium Plaza w Warszawie. Obecnie ma w budowie ok. 700 mieszkań w trzech inwestycjach.

— Projekty mieszkaniowe liczące 150-200 lokali są dla nas interesujące, bo nie angażują bardzo dużej gotówki i dość szybko się zwracają. Nie narzekamy na sprzedaż i nie obawiamy się przyszłego roku, bo nasze mieszkania i tak nie kwalifikowały się do programu Rodzina na Swoim. W przyszłym roku planujemy kupić działkę lub dwie pod tego typu inwestycje — mówi Reuven Havar, prezes Atlas Estates. Jednak prawdziwym mieszkaniowym hitem ma być 44-piętrowy wieżowiec z apartamentami w sąsiedztwie hotelu Hilton. Spółka czeka na zatwierdzenie planu miejscowego.

— To będzie budynek z apartamentami dla młodych i dobrze zarabiających osób, jednak ceny nie będą przesadnie wygórowane. Nasz budżet zakłada, że metr kwadratowy to wydatek rzędu 12 tys. zł, choć standard budynku nie będzie ustępował Złotej 44 — zapewnia prezes.

Atlas planuje rozpoczęcie budowy na początku 2014 r. Inwestycja pochłonie 80 mln EUR. Będzie jednym z nielicznych mieszkalnych wieżowców w Polsce — obok Cosmopolitan Twarda i Złotej 44 w Warszawie, Sky Tower we Wrocławiu oraz Sea Towers w Gdyni. Z zeszłorocznych planów Atlas nie zrealizował jednego: nie wszedł na rynek centrów handlowych. Jeszcze.

— Budowa centrum handlowego, a nawet zakup działki pod taki obiekt są kosztowne. Monitorujemy warszawski rynek i wejdziemy w taką inwestycję, kiedy będziemy mieli opracowany model finansowania, czy to z kredytów, czy poprzez wejście w partnerstwo z instytucjami finansowymi — mówi Reuven Havar. Źródłem kapitału mogą być 43 ha działek w sąsiedztwie parku technologicznego w Gdańsku, przygotowywanego przez miejską spółkę InvestGDA. Atlas chce z nią wejść w joint venture, przygotować swój teren pod przemysł lekki i sprzedawać działki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Górecki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu