Azja: wyniki HP wywołały wzrosty na giełdach

21-11-2002, 09:11

Bardzo dobre wyniki Hewlett-Packarda wywołały wzrosty na azjatyckich giełdach. Amerykański koncern połowę swoich PC-tów i sprzętu komputerowego produkuje w Azji.

Największym popytem cieszyły się akcje spółek branży komputerowej. Na giełdzie w Tokio zdrożały papiery m.in. Tokyo Electron, Canona, Fujitsu, Hitachi i Advantest. W Singapurze zdrożały akcje Chartered Semiconductor Manufacturing, jednego z największych na świecie producentów chipów, i ST Assembly Test Services, producenta sprzętu do ich testowania. Na giełdzie koreańskiej, która osiągnęła swoje dwumiesięczne maksimum, zdrożały papiery Samsung Electronics, największego na świecie producenta pamięci komputerowych. W Hongkongu w górę poszła cena akcji Johnson Electric Holdings.

Na giełdzie w Tokio ponownie drożały akcje banków. Kolejną sesję z rzędy rósł kurs papierów Mizuho Holdings i UFJ. Według japońskiego dziennika Nihon Keizai, rządowy fundusz wkrótce rozpocznie akcję odkupowania od nich tzw. złych długów.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Azja: wyniki HP wywołały wzrosty na giełdach