Azja z wahaniem dołącza do Wall Street

opublikowano: 07-02-2018, 06:23
aktualizacja: 07-02-2018, 07:39

Środowa sesja na azjatyckich parkietach toczyła się w większości przypadków pod dyktando strony popytowej. Indeksy rosły na niemal wszystkich parkietach, a z trendu odstawały zwłaszcza rynki w Seulu i Chinach. Jednak po początkowym wybuchu optymizmu, dobre nastroje systematycznie wyparowywały.

Przez długi czas stawce przewodził parkiet w Tokio, wyprzedzony jednak został m.in. przez Tajwan, Malezję i Hongkong. Zwyżka wskaźnika Nikkei w pewnym momencie przekraczała 3,2 proc. ale jej skala została niestety znacząco ograniczona.

Giełda w Tokio
fot. ARC

Po 6,1-proc. spadku podczas poprzednich trzech sesji część strat odrabiał wskaźnik MSCI Asia Pacific Index, zyskujący około godziny 6:00 polskiego czasu 1,5 proc.

Z kolei tokijski indeks szerokiego rynku Topix przez długi czas szykował się do odnotowania najwyższej zwyżki dziennej od 4 stycznia. Tak się jednak nie stało.

Spośród 11 głównych sektorów branżowych największym wzięciem cieszą się walory przedstawicieli opieki zdrowotnej i produktów konsumenckich. 

Ostatecznie na finiszu sesji tokijski Nikkei zyskał zaledwie 0,16 proc. W Chinach wskaźnik SCI odnotował spadek o 1,56 proc. Symbolicznym wzrostem, zaledwie o 0,01 proc. zakończył dzień Hang Seng z Hongkongu. 

Z kolei w w Korei Południowej wskaźnik KOSPI stracił aż 2,20 proc. 

Wtorkowa sesja na Wall Street zakończyła się mocnym odbiciem. Wskaźnik DJ IA wzrósł o 2,33 proc., S&P500 zwyżkował o 1,74 proc., a technologiczny Nasdaq drożał o 2,13 proc. 

Zobacz zapis naszej relacji live z przebiegu wtorkowych notowań>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane