ISB: Iberdrola wycofuje się z walki o G-8

Internet Securities
opublikowano: 22-01-2002, 13:44

Trzech z czterech inwestorów zainteresowanych zakupem 25% akcji w grupie ośmiu dystrybutorów G-8 potwierdziło dalszą chęć uczestnictwa w procesie prywatyzacji, powiedział ISB we wtorek Jan Szczęsny, dyrektor departamentu prywatyzacji w Ministerstwie Skarbu.

Trzech z czterech inwestorów zainteresowanych zakupem 25% akcji w grupie ośmiu dystrybutorów G-8 potwierdziło dalszą chęć uczestnictwa w procesie prywatyzacji, powiedział ISB we wtorek Jan Szczęsny, dyrektor departamentu prywatyzacji w Ministerstwie Skarbu.

"Trzech z czterech inwestorów do których ministerstwo wysłało zapytania o dalszy udział w prywatyzacji potwierdziło swoje zainteresowanie" - powiedział Szczęsny.

Agencja ISB dowiedziała się z niezależnego źródła, że hiszpańska Iberdrola nie zadeklarowała dalszego zainteresowania G-8. Pozostali trzej, którzy złożyli oferty wiążące: niemiecki E.On, konsorcjum Kulczyk Holding i Elektrimu El-Dystrybucja oraz belgijski Electrabel potwierdziły chęć dalszego udziału w prywatyzacji.

Nieoficjalnie ISB dowiedziała się także, że ministerstwo pracuje obecnie nad harmonogramem dalszej prywatyzacji G-8, ale i tak decyzje nie będą podjęte przed wypracowaniem programu dla całego sektora elektroenergetyki. Program ma być gotowy do połowy lutego.

MSP poprosiło inwestorów o potwierdzenie udziału w prywatyzacji pod koniec grudnia, po tym jak konsorcjum El-Dystrybucja nie zdołało wynegocjować pakietu socjalnego ze związkami zawodowymi i nie przedłużyło mu wyłączności na negocjacje.

Grupa G-8 jest największą siecią dystrybutorów energii elektrycznej w Polsce z ponad 15-proc. udziałem w rynku. W jej skład wchodzą zakłady w Olsztynie, Elblągu, Kaliszu, Koszalinie, Gdańsku, Słupsku, Toruniu i Płocku. Nieoficjalnie oferowana cena za pakiet 25% akcji w G-8 wynosiła około 512 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / <b>ISB</b>: Iberdrola wycofuje się z walki o G-8