ISB: oferty na E. Kozienice nie satysfakcjonują MSP

28-08-2003, 17:25

Oferty na Elektrownię Kozienice nie satysfakcjonują MSP, a decyzja o losach przetargu zostanie podjęta w ciągu najbliższych dni, powiedział agencji ISB wiceminister skarbu Tadeusz Soroka.

"Na dziś mogę powiedzieć, że oferty na elektrownię Kozienice nie są takie, jakie by nas satysfakcjonowały, ale minister nie podjął decyzji o unieważnieniu przetargu" - powiedział Soroka. "Myślę, że decyzja w sprawie Kozienic powinna być podjęta w ciągu najbliższych dni".

Według prasy zainteresowanymi zakupem Kozienic byli belgijski Electrabel oraz Brytyjski International Power.

Wcześniej MSP unieważniło przetargi na sprzedaż Elektrowni Dolna Odra oraz Eletrowni Ostrołęka, poinformował wiceminister Soroka. O Dolną Odrę oraz Ostrołękę starał się belgijski Electrabel.

Pod koniec września 2002 roku MSP zaprosiło do rozmów o kupnie minimum 450.000, czyli 10% akcji Elektrowni Kozienice. Resort chce jednak sprzedać wszystkie posiadane walory oprócz 15% akcji przeznaczonych dla pracowników.

Elektrownia Kozienice z mocą osiągalną 2845 MWe jest największą po Południowym Koncernie Energetycznym (PKE) i Elektrowni Bełchatów elektrownią w Polsce i największą po PKE elektrownią opalaną węglem kamiennym.(ISB)

mk/bb

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / <b>ISB:</b> oferty na E. Kozienice nie satysfakcjonują MSP