PAP: Prudnik głosuje w prareferendum unijnym

opublikowano: 27-04-2003, 09:06

Prudnik (PAP) - W 20 obwodowych komisjach wyborczych w Prudniku (Opolskie) w niedzielę o 8 rano rozpoczęło się głosowanie w prareferendum unijnym. Do głosowania uprawnionych jest ponad 24 tys. dorosłych mieszkańców miasta.

Równolegle głosują młodzi ludzie w wieku 15-18 lat. Głosowanie zakończy się o 16.00. wyniki mają być znane ok. godz. 19.00.

W Obwodowej Komisji Wyborczej nr 4 w ciągu pół godziny od otwarcia lokalu wyborczego zagłosowano ponad 20 osób. "To były osoby w różnym wieku i starsi i młodzież. Normalnie 15-18-latkowie nie mają prawa głosu, ale wynik tego głosowania jest bardzo ważny. W końcu to wszystko rozgrywa się dla nich" - powiedziała przewodnicząca komisji, Sylwia Łącka.

Jednym z głosujących z samego rana był rolnik Zbigniew Budzowski. "Burmistrz mówi, że to promocja dla miasta. I ja też tak uważam. Zjechało dużo gości, mieszkańcy przy okazji zarobili parę groszy"- powiedział PAP.

Przez całą sobotę na prudnickim rynku odbywały się imprezy kulturalne oraz prezentacje i debaty przedstawicieli partii politycznych - zwolenników i przeciwników wejścia do UE. (PAP)

:

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / <b>PAP</b>: Prudnik głosuje w prareferendum unijnym