Będzie przetarg na samoloty rządowe

IAR
opublikowano: 26-03-2008, 08:30

Nie 6 - jak planował poprzedni rząd - ale 3  samoloty dla VIP-ów planuje kupić gabinet Donalda Tuska - ustalił "Dziennik".

Przetarg na maszyny ma zostać ogłoszony najpóźniej do końca roku.

Szef MON Bogdan Klich potwierdził w rozmowie z "Dziennikiem", że dostał od premiera jasne dyrektywy: utrzymać generalnie zasady przetargu zaakceptowane przez poprzedniego ministra obrony narodowej, zmodyfikować je tylko w dwóch punktach, to znaczy dopuścić możliwość pozyskania samolotów używanych oraz zmniejszyć liczbę samolotów.

Pytany o termin ogłoszenia przetargu ministr Klich odpowiada dyplomatycznie, że sprawa na pewno ruszy do końca roku.

"Dziennik" przypomina, że przymiarki do wymiany dwóch psujących się samolotów Tu-154 i czterech Jak-40, które mają obecnie do dyspozycji pełniący najważniejsze funkcje w państwie, trwają od kilkunastu lat. Tymczasem od soboty dwie obecnie główne maszyny dla VIP-ów nie nadają się do latania. Z tego powodu lecący na Węgry prezydent Lech Kaczyński musiał w ostatniej chwili wyczarterować samolot.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu