Bez podwyżki kwoty wolnej

opublikowano: 01-10-2017, 22:00

Obywatele nie będą mieć tak wysokiej kwoty wolnej od podatku jak parlamentarzyści. Projekt klubu Kukiz 15 pogrzebał PiS.

Stało się tak, jak zapowiadaliśmy w czwartek. Do kosza trafił projekt partii Pawła Kukiza, zakładający podniesienie do 30,4 tys. zł wszystkim Polakom kwoty wolnej od podatku. Taka kwota wolna przysługuje dietom, które otrzymują posłowie i senatorzy. To wzburzyło członków klubu Kukiz 15, którzy skierowali do Sejmu projekt, ustalający wszystkim obywatelom kwotę wolną na tak wysokim poziomie. Na łamach„PB” informowaliśmy, że przeciwko temu pomysłowi wystąpią posłowie PiS i złożą wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu.

ULGI PODATKOWE: Zapowiadamy, że
populistyczny pomysł Kukiz 15 wyląduje w koszu. Tadeusz Cymański, poseł PiS
Zobacz więcej

ULGI PODATKOWE: Zapowiadamy, że populistyczny pomysł Kukiz 15 wyląduje w koszu. Tadeusz Cymański, poseł PiS Fot. Jerzy Dudek - Forum

Tak właśnie się stało. Wniosek o odrzucenie projektu przedstawił Tadeusz Cymański, poseł PiS. Stwierdził, że propozycja kukizowców to manipulacja i propaganda.

— To projekt całkowicie nierealny, całkowicie odlotowy. Jego celem jest zbudowanie kapitału politycznego na dyskredytowaniu własnego parlamentu — grzmiał poseł.

Przeciwko projektowi wystąpił resort finansów. Przedstawił wyliczenia, że proponowana zmiana kosztowałaby finanse publiczne 71 mld zł, co doprowadziłoby do ich destrukcji. Obecnie kwota wolna od podatku dla obywateli wynosi 3,1 tys. zł rocznie i jest jedną z najniższych w Europie.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jarosław Królak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu