Bezokularów.pl na parkiet

AT
opublikowano: 08-07-2011, 00:00

Spółka sprzedająca soczewki kontaktowe chce z NewConnect zebrać 1-1,5 mln zł na rozbudowę sieci placówek.

Spółka sprzedająca soczewki kontaktowe chce z NewConnect zebrać 1-1,5 mln zł na rozbudowę sieci placówek.

W ciągu kilku lat Bezokularów.pl, spółka zajmująca się sprzedażą soczewek kontaktowych, chce zdobyć 15-procentowy udział w rynku wycenianym na 200 mln zł rocznie. Pomóc mają inwestorzy.

— Z emisji na NewConnect chcemy pozyskać 1-1,5 mln zł na rozwój sieci placówek w największych galeriach handlowych. Do tej pory produkty sprzedawaliśmy głównie przez internet. Jednak 60-70 proc. sprzedaży na tym rynku odbywa się poza siecią i właśnie ten obszar chcemy rozwijać. Debiut planowany jest na trzeci kwartał — mówi Wojciech Kryciak, prezes Bezokularów.pl.

Spółka otwiera kolejne placówki. Po Gnieźnie — gdzie ma siedzibę — i Poznaniu przyszła kolej na Bydgoszcz. W planach ma kolejne miasta, m.in. Warszawę i Szczecin.

— Chcemy mieć od kilkunastu do kilkudziesięciu placówek — mówi enigmatycznie Wojciech Kryciak.

Ma plany akwizycyjne — za granicą.

— Interesują nas podmioty z Europy Środkowej i Wschodniej zajmujące się sprzedażą internetową soczewek i związanych z nimi akcesoriów. Na razie monitorujemy te rynki — mówi Wojciech Kryciak.

W zeszłym roku firma miała 1,7 mln zł przychodów i 170 tys. zł zysku netto. Pierwszy kwartał 2011 r. zakończyła na małym plusie, przy 1,5 mln zł przychodów.

— Na koniec roku chcemy mieć 4-5 mln zł przychodów i zysk porównywalny do zeszłorocznego — zapowiada Wojciech Kryciak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AT

Polecane