Błękit i zieleń wabią inwestorów

opublikowano: 26-05-2023, 12:37
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Oferta nowych nieruchomości nad polskim morzem robi wrażenie. Większość z nich akcentuje bliskość natury.

Deweloperzy budujący nad Bałtykiem domy i mieszkania złapali wiatr w żagle. W regionie powstaje coraz więcej ekskluzywnych inwestycji, np. firma Invest Komfort pod koniec kwietnia zawiesiła wiechę na 10-piętrowym apartamentowcu Małokacka w Gdyni. Budynek zaprojektowany przez studio BJK Architekci zaoferuje 99 lokali od 44 do 151 m kw.

– Przygotowując się do realizacji nowej inwestycji, zawsze staramy się jak najbardziej wykorzystać potencjał miejsca, a w wypadku Małokackiej jest ono szczególne. Mamy w bezpośrednim sąsiedztwie las i Śródmieście, a ponadto widok na morze. Trzy najważniejsze elementy Gdyni na wyciągnięcie ręki. Chcieliśmy więc stworzyć tu miejsce, które pozwoli mieszkańcom codziennie czerpać energię z walorów nadmorskiego zielonego miasta. Służyć temu ma m.in. przytulny taras na dachu. Zaprojektowaliśmy go jako przestrzeń do integracji i wypoczynku z gdyńską panoramą w tle – mówi architekt Michał Ciomek, wiceprezes firmy Invest Komfort.

Skąpane w roślinności

Na wyciągnięcie ręki:
Na wyciągnięcie ręki:
Deweloper Małokackiej za największe atuty inwestycji uważa bezpośrednie sąsiedztwo lasu i Śródmieścia, a ponadto widok na morze.
materiały prasowe

Tomasz Janiszewski z pracowni BJK Architekci, odpowiedzialnej za projekt Małokackiej, zapewnia, że budynek został tak zaplanowany, by idealnie wtapiał się w otoczenie i pobliską malowniczą skarpę.

– Jedną z inspiracji była grupa buków rosnących przed inwestycją. Kolorystyka i faktura elewacji budynku w odcieniach satynowanej miedzi, z akcentami srebrnej szarości i drewna, podkreśla urok drzew o każdej porze roku – mówi Tomasz Janiszewski.

Invest Komfort we współpracy z architektami zaaranżuje dla mieszkańców również zieloną przestrzeń wypoczynkową, którą wyposaży w ponad 15 tys. roślin reprezentujących 60 gatunków.

– Projekt zieleni przed budynkiem łączy mieszankę roślinności trawiastej, bylinowej i krzewów. Przy klubie fitness powstał ponadto kameralny drewniany taras umożliwiający odpoczynek w otoczeniu natury. Wydzielone ogrody otoczone żywopłotami z zimozielonych krzewów zapewniają natomiast mieszkańcom kameralną przestrzeń prywatną – tłumaczy arch. Małgorzata Sobótka ze Studia Krajobraz.

Budowa gdyńskiej inwestycji spółki Invest Komfort zakończy się w pierwszej połowie 2024 r. Ceny mieszkań zaczynają się od 10,9 tys. zł za 1 m kw.

Niczym luksusowy jacht

Wtopiona w krajobraz:
Wtopiona w krajobraz:
Inwestycja Helsk Residence nawiązuje do obecnych wcześniej na Półwyspie Helskim form architektonicznych.
materiały prasowe

Ciekawa proekologiczna inwestycja mieszkalna powstaje również na Półwyspie Helskim, tuż obok zabytkowej latarni morskiej. Inwestorem jest spółka Money Square Investment.

Helsk Residence zaoferuje 16 apartamentów, które zostaną przygotowane w stylu modernistycznego minimalizmu połączonego z prostą elegancją.

– Chcieliśmy, aby wygląd apartamentów mocno nawiązywał do obecnych tu wcześniej form architektonicznych. Działamy w obrębie dawnych zabytkowych ruin, a to wymaga szczególnej dbałości. Z szacunku do historii w naszym projekcie znalazły się trzy stylizacje – Bosman, Modern Cave oraz Eco Elegance. Estetyka pierwszej będzie nawiązywała do luksusowego jachtu, a akcenty art déco oddadzą ducha lat 30. XX w. W stylu Modern Cave połączymy elementy brutalistyczne, takie jak surowy beton skomponowany z naturalnymi akcentami wędzonego dębu. Stworzy to piękną spójność. Eco Elegance natomiast to minimalizm dopełniony nordyckimi meblami – wymienia Dariusz Jagusiak, członek zarządu Money Square Investment.

Helsk Residence znajduje się w pobliżu Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, pięć minut spacerem od plaży. Prace nad inwestycją ruszyły w listopadzie 2022 r. i zakończą się w pierwszej połowie 2024 r.

Nawiązanie do bogatej historii

Na styku miasta z morzem:
Na styku miasta z morzem:
Inwestycja SeaHall ulokowała się między Brzeźnem z piaszczystymi plażami i Wrzeszczem, który tętni miejskim życiem.
materiały prasowe

W Gdańsku z interesującymi projektami rusza spółka Allcon. Inwestycja SeaHall zaoferuje prawie 100 mieszkań i apartamentów od 43 do 130 m kw. Ich lokatorzy będą mogli podziwiać z okien m.in. czerwone dachy starego Wrzeszcza na tle morenowych wzgórz i bursztynowy stadion.

Allcon zakończył ostatnio budowę Młynów Gdańskich. Inwestycję tworzą cztery kameralne budynki z mieszkaniami o powierzchni od 46 do 104 m kw. Lokale usługowe są ukłonem w stronę tradycji kupieckich, natomiast reprezentacyjna strefa wejściowa kojarzy się z bramami miejskimi niegdyś zlokalizowanymi w tej części Gdańska. Drzewa na kaskadowym dziedzińcu nawiązują do rosnących tu dawniej wiśniowych sadów i nieistniejących już okolicznych winnic. Wśród roślinności stworzono trzy place, każdy o innym charakterze. Pierwszy jest miejscem wyciszenia w otoczeniu traw, krzewów i drzew. Z drugiego, najwyżej położonego, rozpościera się widok na całe osiedle. Do trzeciego prowadzą ścieżki i kaskada wodna – można tu zobaczyć leniwie obracające się koło młyńskie i przejść do strefy klubowo-rekreacyjnej.

Przejście przez bramę morską

Położenie:
Położenie:
Porta Mare w Dziwnówku to inwestycja w pierwszej linii zabudowy, bezpośrednio przy plaży.
materiały prasowe

Budnex realizuje nad Bałtykiem apartamenty pod marką Porta Mare. Powstają w Dziwnowie, Dziwnówku i Kołobrzegu.

– Stawiamy przede wszystkim na dobrą lokalizację, bo ona jest kluczowa w wypadku każdej nieruchomości. Jeśli zaś chodzi o budynki premium, musi być wręcz unikatowa. W Dziwnówku obiekt Porta Mare jest położony w pierwszej linii zabudowy, bezpośrednio przy plaży. W Dziwnowie inwestycja znajduje się przy ujściu rzeki Dziwny do morza. W Kołobrzegu budujemy w odległości zaledwie 10 minut spacerem od plaży, w pięknej, zielonej i spokojnej okolicy – wymienia Karolina Zacharewicz, kierownik biura sprzedaży Budnex w Dziwnówku.

Mieszkańcy apartamentowców Porta Mare mogą korzystać z basenów, strefy spa, restauracji, sal fitness i kręgielni.

Jak tłumaczą deweloperzy, nadmorskie nieruchomości kupuje się obecnie równie często na własny użytek, jak i w celach inwestycyjnych.

– Jeśli chodzi o Porta Mare w Dziwnówku, to przeznaczenie luksusowych lokali rozkłada się wśród nabywców właściwie po połowie – część klientów kupiła je tylko na własny użytek, a druga inwestycyjnie, z myślą o wynajmie. Tu wartość inwestycyjna jest podwójna. Klienci zarabiają na wyjmie apartamentu i na wzroście wartości takiej nieruchomości – podkreśla Karolina Zacharewicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane