Bliźniacy Winklevoss magnatami rynku bitcoina

Bracia Cameron i Tyler Winklevoss są potentatami rynku elektronicznej waluty.

Poinformowali, że od ostatniego lata ich portfel elektronicznej waluty ma równowartość 11 mln USD. Bracia Winklevoss są pierwszymi dużymi graczami, którzy poinformowali o swojej lokacie. Cameron i Tyler nie pierwszy raz stawiają na nowość rynku internetowego. W czasach studiów na Harvardzie byli nie tylko znakomitymi wioślarzami, ale także inwestorami.

Założyli stronę społecznościową ConnectU i utrzymywali kontakty z Markiem Zuckerbergiem, późniejszym twórcą Facebooka. Przez kilka lat prowadzili sądową batalię z nim, oskarżając go o kradzież pomysłu. Sprawa została rozstrzygnięta i bliźniacy otrzymali 20 mln USD w gotówce i pakiet akcji Facebooka, który wart jest obecnie ponad 200 mln USD. Nie przestali inwestować — ich pierwsze dwie inwestycje to start-upy z branży IT. Teraz przyszedł czas na kolejny eksperyment, czyli inwestycje w wirtualny pieniądz. Po zawirowaniach bankowych na Cyprze bitcoin zaczął mocno zyskiwać.

Kurs na giełdzie Mt.Gox poszybował do 266 USD, po czym gwałtownie spadł nawet poniżej 100 USD. Mt.Gox zawiesiła transakcje, bo wzrostowi obrotów nie mógł sprostać system giełdowy. Po odwieszeniu handlu kurs bitcoina nadal dynamicznie spadał. Braci Winklevoss to nie odstrasza, bo stwierdzili, że skorzystali na niskich cenach i kupili więcej elektronicznych monet. Po spadkach do około 70 USD bitcoin odbija się i już kosztuje ponad 100 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane