BNP rusza z ofertą

KZ
opublikowano: 21-06-2013, 00:00

Dziś DM BH rozpoczął przyjmowanie zapi- sów w ofercie publicznej jednego z najmniejszych giełdowych banków.

Bank chce sprzedać do 8,57 mln akcji po cenie z przedziału 35-45 zł. Transakcja ma zapewnić wykonanie zobowiązania wobec Komisji Nadzoru Finansowego do zwiększenia liczby akcji w wolnym obrocie na GPW do co najmniej 15 proc. Obecnie free float akcji banku wynosi 0,1 proc. Pozostałe papiery są w posiadaniu podmiotów z Grupy BNP Paribas. Przy założeniu, że uplasowana zostanie cała pula, free float wzrośnie do 23 proc. Wpływy z emisji, szacowane na 300 mln zł, bank zamierza przeznaczyć na rozwój akcji kredytowej (w proporcjach 60 do 40 na korzyść segmentu detalicznego względem korporacyjnego), a 6 proc. kapitału na unowocześnienie bankowości internetowej i modernizację sieci oddziałów.

BNP Paribas ma 2,8 tys. klientów w segmencie bankowości korporacyjnej i transakcyjnej oraz ok. 355 tys. klientów detalicznych i 32 tys. MSP. W pierwszym kwartale bank miał 217 mln zł zysku z działalności bankowej i 30,8 mln zł zysku netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane