Boeing chce sprzedać obligacje za miliardy dolarów

opublikowano: 29-04-2020, 06:27

Koncern Boeing planuje pozyskanie środków z emisji obligacji. Według źródeł agencji Reuters, w grę wchodzić ma sprzedaż papierów o wartości nawet kilkunastu miliardów dolarów.

Największy amerykański producent samolotów współpracuje z bankami inwestycyjnymi nad pakietem finansowania opartym na obligacjach. Sprzedaży zadłużenia muszą jednak sprzyjać warunki rynkowe, a na razie  nie ustalono dokładnego terminu i wielkości oferty. Wpływy z emisji mogą wynieść  10 mld USD lub więcej, w zależności od zapotrzebowania inwestorów.

Fabryka Boeinga FOT. Bloomberg
Fabryka Boeinga FOT. Bloomberg
None
None

Lotniczy gigant rozważał również złożenie wniosku do Departamentu Skarbu USA o pomoc w ramach programu o wartości 17 mld USD dla firm, które są istotne dla bezpieczeństwa narodowego, ale kierujący spółką David Calhoun jest niechętny takiemu rozwiązaniu, gdyż wiązałoby się to z przekazaniem rządowi pakietu udziałów. 

Źródła donoszą również, że Boeing analizuje również pomoc finansową ze strony Rezerwy Federalnej.

Przed kilkoma dniami agencja ratingowa Moody's Investors Service poinformowała, że potrzeby finansowe Boeinga mogą przekroczyć 30 mld USD w bieżącym roku. Jak do tej pory koncern zabezpieczył około połowy tej kwoty, wykorzystując w marcu linię kredytową o wartości 13,8 mld USD. Spółka zawiesiła też wypłatę dywidendy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane