Bright Sight Solutions czeka na drugą rundę

opublikowano: 01-02-2013, 00:00

Technologia Bright Sight Solutions ułatwiająca osobom niewidomym posługiwanie się smartfonem czeka na swój debiut. Na razie firma poszukuje inwestora.

W Bright Sight Solutions uwierzyli już inwestorzy z AIP Seed Capital, warszawskiego funduszu dla start-upów. Przedsiębiorcy na opracowanie interfejsu pozwalającego osobom niewidomym na obsługę i sprawne pisanie na urządzeniach z wyświetlaczem dotykowym otrzymali już 100 tys. zł. Obecnie starają się o pozyskanie drugiej rundy finansowania. Pieniądze i merytoryczne wsparcie kolejnego inwestora będą niezbędne do wprowadzenia produktu na rynek, najlepiej globalny.

Zobacz więcej

OKO NA ŚWIAT: Produkt Jędrzeja Tabaczyńskiego, prezesa Bright Sight Solutions, to antidotum na wykluczenie technologiczne osób niewidomych. [FOT. WM]

— Nasz produkt skierowany jest do wąskiej grupy odbiorów, konieczne jest więc wyjście poza kraj. Prowadzimy już rozmowy z funduszami inwestycyjnymi, chcielibyśmy też naszą autorską technologią zainteresować partnerów technologicznych, np. producentów smartfonów lub operatorów telefonii cyfrowej — tłumaczy Jędrzej Tabaczyński, prezes Bright Sight Solutions.

Stworzone przez niego oprogramowanie może być kompatybilne z dostępnymi na rynku smartfonami czy tabletami, bez względu na to, kto jest ich producentem.

— Istotą projektu jest moduł pozwalający na bezwzrokowe wprowadzenie tekstu. Prototyp w aktualnej wersji pozwala na dyskretne prowadzenie notatek w czasie rzeczywistym, korzystanie z podstawowych funkcji smartfona jak rozmowy, wiadomości SMS, elementy nawigacji itp. A cała technologia oparta jest na kilkunastu prostych ruchach palcem po wyświetlaczu — zapewnia Jędrzej Tabaczyński. Przedsiębiorca z upublicznieniem oprogramowania chce zaczekać do chwili uruchomienia procedur patentowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu