Broadway rekrutuje dziennikarzy w Polsce

opublikowano: 11-01-2016, 22:00

Nowojorska Melpomena puszcza oko do fanów sztuki scenicznej znad Wisły. Kochasz teatr — zacznij pisać na portalu Broadway World

Największy na świecie serwis internetowy poświęcony tematyce teatralnej — Broadway World — szuka w Polsce… dziennikarzy. „Nędznicy”, „Król Lew” i „Upiór w operze” — to najnowszy repertuar broadwayowskich teatrów, których historia sięga XVIII w. Nic dziwnego, że są to tytuły znanych na całym świecie dzieł literackich, filmowych i operetkowych, bo Broadway wychodzi naprzeciw komercyjnym gustom teatralnym całego świata.

Serwis internetowy Broadway World ma globalne ambicje, podobnie jak nowojorskie zagłębie teatrów, które — obok londyńskiego West Endu — jest kulturalną mekką dla fanów musicali, oper, operetek, a także komedii, dramatów i innych form sztuki teatralnej. Spektakle, które mają premiery przy nowojorskiej ulicy, często okazują się potem międzynarodowymi hitami.
Zobacz więcej

SCENA ŚWIATA:

Serwis internetowy Broadway World ma globalne ambicje, podobnie jak nowojorskie zagłębie teatrów, które — obok londyńskiego West Endu — jest kulturalną mekką dla fanów musicali, oper, operetek, a także komedii, dramatów i innych form sztuki teatralnej. Spektakle, które mają premiery przy nowojorskiej ulicy, często okazują się potem międzynarodowymi hitami. Bloomberg

Może właśnie dlatego ta manhattańska ulica, przy której znajduje się około 40 teatrów (nie tylko musicalowych), osiąga rocznie 1 mld USD przychodów. Nie traci przy tym na swoim prestiżu, bo dla niejednego aktora scenicznego wystąpić na Broadwayu to jak dla aktora filmowego zagrać w Hollywood.

Co miesiąc portal Broadway World, na którym publikowane są najświeższe informacje z nowojorskiej sceny teatralnej, czyta około 5 mln osób z całego świata. Ale nie tylko, bo portal sukcesywnie zwiększa liczbę swoich korespondentów — pasjonatów teatru — na całym świecie. I tak można na nim przeczytać wywiady z aktorami teatralnymi nie tylko z Manhattanu, ale także z wielu innych zakątków świata. Jedna z największych na świecie stron internetowych poświęcona sztuce teatralnej teraz szuka korespondentów również w Polsce — wynika z opublikowanej niedawno w internecie oferty.

— Szukamy osób, które mają lekkie pióro i które mogą regularnie wysyłać nam autorskie recenzje produkcji teatralnych w Polsce, a także: artykuły,wywiady, wpisy na blogi i inne kolumny na naszej stronie — informuje Christina Mancuso, dyrektor odpowiedzialna za rekrutację stażystów w Broadway World. Oferta skierowana jest tylko do miłośników teatru. Cała reszta — jak mówi — nie ma tak naprawdę znaczenia. Portal co jakiś czas rekrutuje stażystów w różnych krajach świata, aby publikować informacje o tym, co dzieje się na deskach teatrów poza USA.

— Obecnie publikujemy informacje ze scen w 130 miastach, ale wciąż chcemy się rozwijać tam, gdzie mamy do czynienia z profesjonalnym i imponującym repertuarem. Polska jest na czele naszej listy krajów, o których chcemy dowiedzieć się czegoś więcej. Szukamy osób, dla których teatr jest taką samą pasją jak dla nas — mówi Robert Diamond, redaktor naczelny Broadway World. W tym przypadku pasja nie zarobi na chleb.

— Nie oferujemy wynagrodzeń. W USA przedstawiciele prasy zawsze mają zapewnione darmowe bilety na wszystkie produkcje. Podobnie jest na całym świecie. Oprócz tego oferujemy naszym edytorom biogramy na naszej stronie i możliwość robienia wywiadów z gwiazdami teatru i innymi utalentowanymi przedstawicielami świata sztuki — tłumaczy Christina Mancuso.

Zainteresowani „pasjonaci” mogą przesłać aplikację za pośrednictwem strony Broadwayworld.com. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu