Budżet na mobilność benefitem pracowniczym

Partnerem publikacji jest FREE NOW for Business
opublikowano: 26-01-2022, 10:13
aktualizacja: 26-01-2022, 10:20

Komentarz partnera rankingu Gazele Biznesu

Rafał Czerniawski, head of sales, FREE NOW for Business

Pandemia zmieniła zwyczaje transportowe Polaków. We FREE NOW zauważamy, że profil potrzeb pasażerów biznesowych w miastach przesunął się ze spotkań firmowych w kierunku indywidualnych dojazdów do biura. Wśród firm zmieniają się priorytety, jeśli chodzi o benefity dla pracowników. Z naszych rozmów z firmami wynika, że już nie tylko „owocowe czwartki” albo darmowe karnety na siłownię są przekonującym dla pracownika świadczeniem, które podnosi jego poczucie komfortu w miejscu pracy. Wielu pracodawców budżety na benefity pracownicze przerzuca na wygodne i bezpieczne dojazdy do pracy taksówką.

Badania potwierdzają, że jeśli chodzi o rodzaje świadczeń, które pracownicy uważają za bardzo ważne w miejscu pracy, mobilność utrzymuje się w czołówce, zajmując miejsce tuż obok świadczeń zdrowotnych czy szkoleń i dalszej edukacji.

Dlatego coraz więcej firm decyduje się na założenie Konta Firmowego FREE NOW: dzięki niemu pracownicy mogą samodzielnie zamawiać i opłacać przejazdy służbowe przez aplikację. W ramach Konta Firmowego pracodawca rozlicza koszty na podstawie zbiorczej faktury na koniec miesiąca. Użytkownicy mogą korzystać z opcji Lite z niskimi cenami znanymi z góry oraz opcji Lite+Screen, w której każde auto jest wyposażone w przesłonę ochronną oddzielającą kierowcę od pasażera, co ma szczególne znaczenie w czasach pandemii.

Dodatkowo FREE NOW for Business rozszerza swoje portfolio usług o Budżet Mobilności dla firm. Pracownicy będą mogli skorzystać z miesięcznego budżetu, który przeznaczą na wszelkie środki transportu dostępne w aplikacji FREE NOW w ich mieście – czyli nie tylko na taksówki, lecz także e-hulajnogi, a w przyszłości też e-skutery czy też samochody na minuty. Budżet Mobilności FREE NOW to zatem nie tylko wygoda dla pracowników, ale też benefit, jakim firmy będą mogły przyciągnąć nowe talenty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane