Buffett nie wierzy w rychłą podwyżkę stóp

Sytuacja międzynarodowa i osłabianie swoich walut przez coraz więcej krajów powoduje, że rychła podwyżka stóp w USA wydaje się mało prawdopodobna, uważa słynny inwestor Warren Buffett.

- Jeśli Europa sprowadziła je do zera i mamy wyższe stopy W USA, to nasili problem z umocnieniem dolara i napływem funduszy – powiedział Buffett w CNBC.

Zobacz więcej

Warren Buffett Bloomberg

Dolar umacnia się od połowy grudnia, m.in. po decyzji Europejskiego Banku Centralnego o rozpoczęciu ilościowego luzowania polityki pieniężnej, a także po uwolnieniu franka przez bank centralny Szwajcarii.

Buffett powiedział, że nic nie wie, aby jego Berkshire Hathaway poniosło straty z powodu umocnienia dolara.

- Prowadzimy tak wiele różnych działalności, że nie umiem powiedzieć, czy umocnienie dolara jest dobre, czy złe dla nas – powiedział legendarny inwestor. 

Buffett ujawnił w CNBC, że jego wehikuł inwestycyjny szykuje się do przejęcia spółki w Europie zachodniej. Nie chciał ujawnić żadnych szczegółów. Przyznał także, że monitoruje sytuację w Rosji.

- Prezydent Władimir Putin ma znacznie większe problemy gospodarcze niż jeszcze kilka lat temu – powiedział Buffett.  

Zaznaczył, że nie szuka okazji do inwestycji w Rosji korzystając z obecnych warunków. Przyznał, że jego spółka robi już biznes w Rosji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Buffett nie wierzy w rychłą podwyżkę stóp