Były premier sypnął obietnicami

BT
opublikowano: 22-05-2007, 00:00

Banki inwestycyjne chcą budować w Polsce stadiony, a polskie firmy powinny inwestować na Wschodzie. Pomoże im EBOR.

Banki inwestycyjne chcą budować w Polsce stadiony, a polskie firmy powinny inwestować na Wschodzie. Pomoże im EBOR.

W najbliższych latach Polskę czeka mnóstwo inwestycji. Głównie z powodu EURO 2012. Budową w Polsce i na Ukrainie stadionów oraz infrastruktury sportowej są zainteresowane wszystkie banki inwestycyjne — twierdzi Kazimierz Marcinkiewicz, przedstawiciel Polski w EBOR.

— EBOR jest dla nich naturalnym partnerem inwestycyjnym, dlatego już przystąpiliśmy do rozmów w tej sprawie — zapewnia były premier.

Dodaje także, że osobiście, jako przedstawiciel Polski w EBOR, chce zachęcić polskie firmy do inwestycji na Wschodzie.

— Bank może wspomóc ich w rozwoju działalności, przede wszystkim na Ukrainie, ale także w Rosji czy też innych państwach regionu — mówi Kazimierz Marcinkiewicz.

Trwają już rozmowy nie tylko z przedsiębiorstwami, ale także z instytucjami finansowymi. Były premier nie chce jednak ujawnić, czy mówiąc o instytucjach finansowych ma na myśli np. PKO BP bądź PZU. PKO BP jest np. zainteresowany inwestycjami na Wschodzie, a z EBOR już współpracował. Do niedawna był on udziałowcem ukraińskiego Kredobanku należącego do PKO BP.

EBOR ma także pomysł na wsparcie restrukturyzacji przemysłu stoczniowego.

— Od dwóch tygodni prowadzimy rozmowy na tematy ewentualnej pomocy Stoczni Szczecińskiej Nowej i Stoczni Gdynia. Szczegółów nie mogę ujawnić, ale zapewniam, że EBOR chce się włączyć w ich restrukturyzację — mówi Kazimierz Marcinkiewicz.

Kolejnym interesującym bank sektorem jest energetyka.

— Samo łączenie spółek nie pomoże, trzeba najpierw znaleźć pomysł na ich restrukturyzację. Zamierzamy włączyć się w ten proces — mówi Kazimierz Marcinkiewicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu