Bytom czeka z obligacjami

MGOR
opublikowano: 07-07-2009, 00:00

Bytom cieszy się z niewielkiego wzrostu przychodów. Problem, że koszty mocno rosną.

Bytom cieszy się z niewielkiego wzrostu przychodów. Problem, że koszty mocno rosną.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, Bytom nie przeprowadził do końca czerwca emisji obligacji zamiennych na akcje. Firma szuka 4 mln zł.

— Emisję obligacji możemy przeprowadzić do końca września — mówi Tomasz Sarapata, prezes odzieżowej spółki.

Jego zdaniem, nie będzie problemów ze sprzedażą papierów.

— To mała, prywatna emisja. Jestem spokojny o jej powodzenie. Pytanie jest inne: czy sprzedawać papiery, które po konwersji zmienią nasz akcjonariat — mówi Tomasz Sarapata.

Emisja obligacji ma ścisły związek z pracami sądu nad wnioskiem o upadłość z możliwością zawarcia układu przez Dolwis, spółkę zależną. Wniosek trafił do sądu pod koniec maja.

— Sprzedając obligacje, chcemy pozyskać kapitał dla naszych spółek z grupy. Sam Bytom nie potrzebuje dokapitalizowania — zapewnia Tomasz Sarapata.

Spółka restrukturyzuje grupę. W zależnej Intermodzie radykalnie spadnie zatrudnienie, a produkcja zostanie przeniesiona do zakładów Bytomia.

Odzieżowa spółka podlicza drugi kwartał. Nie był to dla niej najlepszy czas. Koszty najmu powierzchni handlowych (przez osłabienie złotego) w centrach handlowych wzrosły rok do roku o 300 tys. zł.

— Koszty wzrosły radykalnie. Optymistyczne jest jednak to, że mimo problemów całej branży Bytom notuje niewielki wzrost sprzedaży —twierdzi Tomasz Sarapata.

W drugim kwartale jednostkowo Bytom może odnotować niewielki zysk.

— To jednak będzie rok na przeczekanie — dodaje prezes.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGOR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy