Cena ropy znów przekroczyła 97 USD za baryłkę

PAP
28-12-2007, 21:18

Ceny ropy w piątek ponownie wzrosły, co  uważa się za efekt spadku jej zapasów w Stanach Zjednoczonych, osłabienia dolara oraz politycznych niepokojów w Pakistanie i w północnym Iraku.

Krótko przed godziną 20 czasu polskiego na giełdzie nowojorskiej baryłka amerykańskiej ropy Crude Light kosztowała 97,21 dolara - o 59 centów więcej niż rano. Na giełdzie w Londynie baryłka ropy Brent z Morza Północnego podrożała w piątek o 50 centów, do 95,28 dolara.

Czwartkowy raport amerykańskiego rządu ujawnił, iż zapasy ropy w USA są najniższe od blisko trzech lat. Ożywiło to obawy o stabilność zimowego zaopatrzenia, które jeszcze w listopadzie pchnęły cenę amerykańskiej ropy ku progowi 100 dolarów za baryłkę.

Od początku roku ropa podrożała o ponad 58 procent, osiągając 21 listopada absolutne maksimum 99,29 dolara za baryłkę. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Cena ropy znów przekroczyła 97 USD za baryłkę