Czytasz dzięki

Centrozap buduje hotel

KAP
opublikowano: 04-09-2008, 00:00

Spółka, aby zacząć eksploatować rosyjskie lasy, musi zbudować nowe przemysłowe miasteczko.

Spółka, aby zacząć eksploatować rosyjskie lasy, musi zbudować nowe przemysłowe miasteczko.

Inwestycja green field polega w Polsce na budowie od podstaw zakładu przemysłowego. W Rosji to nie wystarczy. Centrozap, który ma koncesję na eksploatację lasów w Republice Komi i chce budować fabrykę do przerobu drewna, najpierw musi zbudować niemal nowe miasteczko przemysłowe. Na początek będzie hotel.

Centrozap poinformował, że CentroWoodKom, jego spółka zależna, podpisał właśnie umowę na budowę hotelu. Wykonawca to firma OstrowStoj. Po co firmie, która buduje fabrykę przerobu drewna, hotel?

— Przy nowym projekcie będzie zatrudnionych niemal 1400 osób. Musimy więc zapewnić całą infrastrukturę potrzebną przy realizacji inwestycji. Konieczna jest także budowa dróg dojazdowych, ośrodka zdrowia czy budynku straży pożarnej — wylicza Jarosław Latacz, rzecznik Centrozapu.

Od obszaru, na którym powstaje inwestycja polskiej spółki, do najbliższego dużego miasta jest 186 km. Nie dziwi więc, że Centrozap musi inwestować nie tylko w fabrykę, lecz także w infrastrukturę wokół niej. Wartość umowy dotyczącej budowy hotelu sięga 32 mln rubli (28,8 mln zł). Cała inwestycja Centrozapu w Rosji jest szacowana na blisko 300 mln zł.

300

mln zł Tyle pochłoną inwestycje Centrozapu w Republice Komi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAP

Polecane