Ceny domów w Wlk. Brytanii spowolniły wzrost

opublikowano: 18-09-2019, 12:51

W lipcu 2019 r. ceny domów na Wyspach Brytyjskich rosły w najwolniejszym tempie w ujęciu rocznym od co najmniej września 2012 r. Według danych Urzędu Statystyk Narodowych (ONS) zwyżkowały o 0,7 proc.

Według ONS, w ostatnich trzech latach można zauważyć ogólny spadek dynamiki wzrostu cen nieruchomości w Wielkiej Brytanii. Wytłumienie napędzane jest przede wszystkim schłodzeniem londyńskiego rynku oraz w południowo-wschodniej Anglii.

Dane wskazują jednak, że największy spadek cen w ostatnim roku miał miejsce w północno-zachodniej Anglii. W tej części Wielkiej Brytanii zniżkowały one o 2,9 proc. w ujęciu rocznym do lipca 2019 r. i spadły o 2,15 proc. w samym lipcu w porównaniu z czerwcem. 

Ogólnie rzecz biorąc, roczny wzrost dla całej Wlk. Brytanii na poziomie 0,7 proc. był najniższy od września 2012 r. Średnia cena typowej nieruchomości kształtuje się obecnie na poziomie około 233 tys. GBP.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk. BBC

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu