Ceny pokoi rosną w trakcie targów

Marcin Bołtryk
opublikowano: 28-05-1999, 00:00

Ceny pokoi rosną w trakcie targów

MTP pozwalają zarobić hotelom

Hotele w największych miastach regionu nie narzekają na nadmiar klientów. Wyjątkiem jest okres, gdy w Poznaniu odbywają się duże targi. Hotelarze podnoszą wówczas ceny nawet o 100 proc.

Imprezy organizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie wpływają na zwiększenie obrotów hoteli nie tylko w stolicy Wielkopolski. Miejsc noclegowych brakuje, uczestnicy targów szukają pokoi nawet w miastach oddalonych o ponad 100 km.

Nieważna odległość

— W czasie dużych imprez targowych wzrasta zapotrzebowanie na miejsca noclegowe — potwierdza Jolanta Kościeńska z działu marketingu i rezerwacji w należącym do Orbisu hotelu Prosna w Kaliszu.

Cena za noc w Prośnie wynosi od 102 DEM (około 220 zł) za pokój jednoosobowy do 270 DEM (około 583 zł) za apartament.

— Nie oferujemy usług business center, dopiero się do tego przymierzamy. Jeśli zajdzie potrzeba wykonania dla gości prac biurowych, zrobi to nasz dział marketingu — zapewnia Jolanta Kościeńska.

Za noc w czterogwiazdkowym hotelu Sonata w Koninie trzeba zapłacić od 150 do 280 zł. W czasie dużych imprez targowych ceny rosną o blisko 30 proc.

— Nie jest to taka drastyczna podwyżka, jak w Poznaniu. Tam ceny wzrastają nawet o 100 proc. — twierdzi Mariusz Szafrański, kierownik z hotelu Sonata.

Uważa on, że w Koninie jest wystarczająco dużo miejsc noclegowych.

— Wybudowanie hotelu byłoby inwestycją na granicy opłacalności — dodaje Mariusz Szafrański.

Również w czterogwiazdkowym hotelu Rodło w Pile przybywa gości w trakcie targów.

Bez kłopotu

Zdaniem przedstawicieli hotelu Polonez z Poznania, w mieście nie brakuje miejsc noclegowych.

— Problemy mogą pojawić się w trakcie targów, ale takich dni jest w roku zaledwie 66 — wylicza pracownik hotelu.

Nocleg w hotelu Polonez kosztuje od 200 do 700 zł. Przy okazji dużych wystaw ceny rosną o 150, a nawet 300 zł. Gdy odbywają się targi o niższej randze, ceny są podnoszone tylko o około 100 zł.

— Aby uniknąć problemów z noclegiem w Poznaniu, najlepiej dokonać rezerwacji nawet pół roku wcześniej — radzi pracownik Poloneza.

Marcin Bołtryk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ceny pokoi rosną w trakcie targów