CEZ wstrzymał sprzedaż polskich aktywów

opublikowano: 09-11-2021, 14:07

Czeski koncern energetyczny CEZ poinformował, że z powodu małej atrakcyjności ofert wstrzymał w trzecim kwartale sprzedaż polskich aktywów, informuje Reuters.

- Zatrzymanie tych zakładów nie oznacza, że będziemy je prowadzić dopóki to będzie możliwe. Pomyślimy i przeanalizujemy opcje – powiedział Martin Novak, dyrektor finansowy CEZ. – Chodzi o przeanalizowanie tych miejsc i znalezienie dla nich najlepszego rozwiązania, idealnie gdyby było najbardziej „zielone” jak to możliwe i głównie nakierowane na generację raczej ciepła niż prądu – dodał.

Zaznaczył, że powrót do sprzedaży w późniejszym terminie może być jedną z opcji, ale nie spodziewa się tego w krótkim terminie.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Reuters przypomina, że CEZ otrzymał w czerwcu wiążące oferty kupna polskich aktywów, wśród których są dwie elektrownie węglowe.

Puls Biznesu pisał już w sierpniu, że według niektórych analityków CEZ może być zmuszony odstąpić od sprzedaży elektrowni w Skawinie i w Chorzowie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane