Chiński rząd radzi przygotować się na upadek Evergrande

opublikowano: 23-09-2021, 12:19

Według nieoficjalnych doniesień, chiński rząd poprosił lokalne władze o przygotowanie się na wypadek potencjalnego upadku Evergrande Group.

Lokalnym władzom oraz kontrolowanym przez państwo firmom nakazano działanie tylko w wypadku nieuporządkowanego bankructwa dewelopera.

Mniejsi przedstawiciele branży mogą zostać poproszeni o przejęcie projektów chwiejącego się kolosa. Ponadto aby złagodzić skutki kryzysu, Pekin może poluzować regulacje rynkowe w mniejszych miastach, choć nie zakończy to kampanii, mającej na celu schłodzenie cen w sektorze.

Na doniesienia te kontrakty na amerykańskie indeksy zareagowały zmniejszeniem zysków. Pod kreskę zanurkował WIG20, natomiast relatywnie mocno trzyma się DAX.

Wcześniej chiński regulator rynku finansowego wydał instrukcje dla China Evergrande Group.

Instrukcje nakazują drugiemu chińskiemu deweloperowi, aby skoncentrował się na dokończeniu budowanych nieruchomości. Ma także spłacać indywidualnych inwestorów. Evergrande ma również unikać niewypłacalności w przypadku obligacji dolarowych.

Podczas spotkania z przedstawicielami spółki regulator polecił jej aktywnie komunikować się z wierzycielami i unikać niewypłacalności, ale nie dał bardziej konkretnych wskazówek, twierdził źródło Bloomberga.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane