Chiny nałożą cła na australijskie wino

opublikowano: 27-11-2020, 09:56

Chiny wprowadzą od 28 listopada tymczasowe cła antydumpingowe w wysokości od 107,1 do 212,1 proc. na wino importowane z Australii, pisze Reuters.

Australijski minister handlu Simon Birmingham powiedział, że cła są nieuzasadnione i będzie to nerwowy okres dla setek producentów wina, ponieważ uczyni to ich handel z Chinami nieopłacalnym. Rząd dodał, że eksport do Państwa Środka stanowi 37 proc. ogółu sprzedaży. Rynek wina jest wyceniany na 2,9 mld dolarów australijskich rocznie.

Chiny rozpoczęły w sierpniu dochodzenie antydumpingowe na wniosek Chińskiego Stowarzyszenia Napojów Alkoholowych, ale w Canberze wstępna decyzja o nałożeniu ceł była postrzegana jako część schematu karnych środków handlowych, ponieważ Australia wezwała do niezależnego dochodzenia w sprawie pochodzenia koronawirusa.

Handlowcy przywożący do Chin australijskie wino będą musieli wpłacić kaucję organowi celnemu, która zostanie obliczona na podstawie różnych stawek przypisanych do konkretnych firm.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane