Chiny rozważają stworzenie nowej giełdy

opublikowano: 31-03-2021, 11:30

Władze Chin analizują pomysł stworzenie nowej giełdy, która miałaby przyciągnąć chińskie spółki notowane dotychczas w Hongkongu lub USA, a także zagraniczne, dowiedział się Reuters.

Rada Państwa zwróciła się do regulatora chińskiego rynku kapitałowego aby zbadał jak zaprojektować nową giełdę, aby była ona atrakcyjna dla chińskich spółek notowanych dotychczas na zagranicznych giełdach. Pekin chciałby także przyciągnąć na ten rynek globalne firmy, jak Apple czy Tesla, które mogłyby wprowadzić na niego swój chiński biznes.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Jedną z rozważanych opcji jest przemodelowanie już istniejącej mniejszej giełdy, jak ta w Pekinie, dowiedział się Reuters. Władze stolicy Chin od dawna lobbują za podwyższeniem statusu swojego rynku małych i średnich firm, aby mogły wejść na niego chińskie spółki notowane dotychczas w USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane