Chiny zwolnią z VAT część małych firm

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 24-03-2022, 12:16

W celu wsparcia gospodarki chińskie władze zwolnią z podatku VAT część małych firm, które są głównym źródłem miejsc pracy w tym kraju, donosi Reuters.

fot. Bloomberg

Nakładana do tej pory stawka VAT w wysokości 3 proc. przestanie obowiązywać od 1 kwietnia, a czas zwolnienia będzie obowiązywać do końca br. Działanie ma na celu wsparcie działalności małych przedsiębiorstw i zmniejszenie obciążeń finansowych, które mocno ucierpiały i nadal cierpią z powodu pandemii Covid-19.

Szacuje się, że wielkość wpływów wynikających z podatku VAT z jakiego zrezygnuje budżet to wartość około 1,5 bln juanów (235,7 mld USD).

Resort finansów podkreślił przy tym, że wszystkie małe firmy mogą ubiegać się w tym roku o 100 proc. rabatu VAT w porównaniu z 60 proc. wcześniej.

Dodatkowym wsparciem dla gospodarki mają być specjalne transfery na rzecz samorządów lokalnych o wartości 1,2 bln juanów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane