Chorwacja: Spadek dostaw rosyjskiego gazu do 33 proc.

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-01-2006, 13:11

Import gazu z Rosji do Chorwacji spadł o 33 procent - oświadczyło w poniedziałek chorwackie ministerstwo gospodarki. Według ministerstwa, rezerwy surowca wystarczą na około dwa tygodnie.

Import gazu z Rosji do Chorwacji spadł o 33 procent - oświadczyło w poniedziałek chorwackie ministerstwo gospodarki. Według ministerstwa, rezerwy surowca wystarczą na około dwa tygodnie.

    Tymczasem chorwacki koncern naftowo-gazowy Ina zanotował w nocy z niedzieli na poniedziałek 18-procentowy spadek dostaw rosyjskiego gazu płynącego przez Ukrainę do Chorwacji.

    Ilość gazu w gazociągach zmniejszyła się ze 131 tysięcy do 107 tysięcy metrów sześciennych - precyzował koncern.

    Zarówno ministerstwo gospodarki w Zagrzebiu jak i Ina zapewniały, że zmniejszenie dostaw nie powinno zakłócić zaopatrzenia kraju w gaz, pod warunkiem, że obecna sytuacja się nie pogorszy albo nie przedłuży.

    Chorwacja ze swych własnych źródeł gazu zaspokaja około 60 procent swoich potrzeb. Na wypadek całkowitego odcięcia dostaw z Rosji, rezerwy wystarczyłyby na 15 dni.

    Jeśli kryzys się przedłuży, zaopatrzenie odbiorców przemysłowych, którzy mogą korzystać z innych źródeł energii, zostanie ograniczone - poinformowała AFP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane