Chorwacja sprzedaje stocznie po 0,20 USD

MD
opublikowano: 30-09-2009, 19:52

Rząd Chorwacji ma problem ze stoczniami. Wystawił na sprzedaż sześć, z czego cztery po 1 kunie (0,20 USD) za każdą. Chętni są tylko na dwie.

Chorwacja sprzedaje stocznie, bo Unia Europejska zabroniła rządowi dopłacać do nich jeśli kraj chce stać się jej członkiem. Dwie z sześciu stoczni zaoferowano po cenie rynkowej. Cztery, po symbolicznej cenie 1 kuna za każdą. Kruczek jest taki, że nabywca musiałby pokryć ich długi i być gotowym do inwestycji.

Po dwóch początkowych rundach sprzedaży, które zakończyły się w środę, chorwacka firma zadeklarowała kupno stoczni w miejscowości Trogir sprzedawaną za 1 kuna. Chce tam zbudować budynki mieszkalne i obiekty turystyczne. Inna chorwacka firma chce kupić stocznię w Splicie za 5 mln kuna (1 mln USD) i deklaruje zainwestowanie 13 mln kuna w jej restrukturyzację.

Rząd Chorwacji ma w najbliższych tygodniach zdecydować o kolejnych działaniach w sprawie sprzedaży stoczni.

MD, uk.biz.yahoo.com 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane