Comarch zaczął rozpychać się w ZUS-ie

GSU
opublikowano: 15-03-2019, 13:58

W postępowaniu w celu podpisania umowy wykonawczej, w ramach umowy ramowej na usługi rozwoju KSI ZUS, jedyną ofertę złożył Comarch.

W ramach umowy ramowej ZUS zaprasza Asseco i Comarch do składania ofert na poszczególne zlecenia wykonawcze. Tym razem otworzył oferty na tzw. XPL. ZUS wycenił prace w ramach tego zlecenia na około 200 pkt. funkcyjnych.

Okazało się, że jedyną ofertę złożyła spółka z Krakowa. Wyceniła jeden punk funkcyjny na około 8 tys. zł. Asseco nie złożyło oferty w tym postępowaniu. Najprawdopodobniej uznało wycenę zamawiającego przy tym zleceniu za zbyt konserwatywną.

To pierwsza w historii taka sytuacja, że w ramach umowy rozwojowej na KSI jakiś wykonawca składa ofertę, a Asseco nie. W poprzedniej umowie ramowej na rozwój rywalami Asseco były Capgemini i DXC.

W ramach podpisanej w 2018 r. umowy ramowej na rozwój KSI Asseco zaproponowało cenę za jeden punkt funkcyjny na poziomie 12 625,95 zł, Comarch wycenił jeden punkt na 14 741,55 zł. W praktyce oznacza to, że teraz składając oferty na zlecenia wykonawcze nie mogą proponować wyższej ceny.

Od czasu podpisania umowy w ubiegłym roku umowy ramowej na rozwój KSI Comarch nie oferował w postępowaniach wykonawczych. Sytuacja zmieniła się w tym tygodniu. W poniedziałek złożył najtańszą ofertę na tzw. KSI2 i jest bliski pozyskania tego zlecenia. To duży i ważny projekt dla ZUS. To też bardzo ważne zlecenie dla krakowskiej firmy, która w ramach tworzenia koncepcji zdefiniuje całą infrastrukturę sprzętowo-programową, a tym samym zdefiniuje udziały poszczególnych dostawców w potencjalnej nowej odsłonie KSI.

 

 

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy