Condo wystarczy na spłatę raty

opublikowano: 16-07-2013, 07:50

Dolcan, oferujący mieszkania w systemie condo, wypłacił klientom drugą ratę.

Ci, którzy zdecydowali się na zakup nieruchomości pod wynajem, dostali właśnie drugą z cokwartalnych premii. W skali roku wynosi ona 7 proc. (w mniej popularnym rozliczeniu rocznym 8 proc.), co przy wydatku na mieszkanie w wysokości 340 tys. zł daje 6 tys. zwrotu raz na 3 miesiące.

Z powodzeniem wystarcza to na spłatę rat w banku — jak wynika z danych firmy doradczej Open Finance, średnia marża kredytu hipotecznego w polskich bankach to 1,6 pkt proc.

Przy stawce WIBOR3M na poziomie 2,6 proc. łączne odsetki to 4,2 proc. Finansowanie tańsze już jednak raczej nie będzie, bo stopy procentowe są na rekordowo niskim poziomie. System condo polega na przekazaniu przez kupującego mieszkanie na określony lub nieokreślony czas praw do wynajmu posiadanego przez niego lokalu. Takie firmy, jak Dolcan, oferują w zamian gwarantowaną stopę zwrotu — zysk może być wypłacany raz na rok, kwartał lub miesiąc.

— U nas inwestor ma poziom zysków gwarantowany umową i nie jest on uzależniony od stopnia wynajmu apartamentu. Co ważne, zyski liczone są od całej kwoty brutto zainwestowanej, czyli od wartości mieszkania i garażu — mówi Tomasz Bujnowski z Dolcana.

Klient w dowolnym momencie może zerwać umowę i wprowadzć się do lokalu. Do tego momentu koszt jego ubezpieczenia, wyposażenia i wydatki na media pokrywane są przez operatora. Samodzielnie trzeba zapłacić czynsz i podatek od nieruchomości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu