Córka Idea Banku ma podatkowy kłopot

opublikowano: 20-08-2020, 22:09

Po kontroli celno-skarbowej okazało się, że Idea Money, spółka-córka Idea Banku, ma do zapłaty 150,5 mln zł podatku za rok 2018.

Urząd uznał, że Idea Money powinien dokonać korekty deklaracji podatkowej za 2018 r. i uiścić 150 mln zł w związku z transakcją przejęcia Idea Invesment, bo przejęcie jej majątku w drodze połączenia stanowi transakcję, która nie została przeprowadzona z uzasadnionych przyczyn ekonomicznych, w związku z czym nie spełniła ona kryteriów do rozliczenia jej jako transakcji neutralnej podatkowo. 

Organ uznał wartość majątku spółki Idea Investment Sarl przejętego przez spółkę wskutek połączenia za dochód z tytułu zysków kapitałowych, podlegający opodatkowaniu 19-procentową stawką podatkową.

W przypadku braku korekty zakończona kontrola celno-skarbowa przekształci się w postępowanie podatkowe.

"Zarząd Emitenta, w celu zachowania należytej staranności, po otrzymaniu informacji o Wynikach Kontroli, podjął decyzję o podaniu już na wstępnym etapie niniejszej informacji poufnej do publicznej wiadomości. Emitent nie może wykluczyć, iż w przyszłości Wyniki Kontroli, przy niekorzystnym dla Spółki rozstrzygnięciu, mogą mieć wpływ na wyniki Emitenta. Emitent będzie informować na bieżąco o dalszych istotnych działaniach podejmowanych w niniejszej sprawie zgodnie z obowiązującymi przepisami" - podał Idea Bank.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane