Czytasz dzięki

Cyber Monday pod znakiem wyprzedaży na Wall Street

opublikowano: 02-12-2019, 22:07

Niestety poniedziałkowa sesja na amerykańskich giełdach nie miała zakupowego charakteru. Inwestorzy woleli kupować realne produkty, korzystając z obniżek cen związanych z tzw. Cyber Monday, niż zwiększać zaangażowanie w akcje.

W efekcie wszystkie trzy główne indeksy na Wall Street notowały spadki oddalając się od ubiegłotygodniowych szczytów.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Do redukcji portfeli inwestycyjnych „zachęcały” graczy kolejne doniesienia z frontu wojny handlowej Stany Zjednoczone kontra reszta świata oraz słabe dane makro. W tym pierwszym przypadku sytuację zaostrzyła informacja, że prezydent Donald Trump zamierza nałożyć cła na importowaną stal i aluminium z Brazylii i Argentyny. Zarzuca obu krajom  manipulację walutą. 

Z kolei słaby odczyt dotyczący spadku wskaźnika ISM dla przemysłu oraz nieoczekiwana zniżka wydatków na inwestycje budowlane sugerują, że największa gospodarka na świecie może spowalniać, również z uwagi na konflikt celny z Chinami.

Uwagę graczy przykuwały walory przedstawicieli sektora handlowego z Walmart i Target na czele. Eksperci prognozowali, że sprzedaż w Cybernetyczny Poniedziałek osiągnie nowy rekord po tym jak sprzedaż w internecie w Święto Dziękczynienia i Czarny Piątek wyniosła ponad 11,6 mld USD.

Ostatecznie na zamknięciu poniedziałkowej sesji indeks największych spółek Dow Jones IA zniżkował o 0,92 proc. notując najmocniejszą przecenę od sześciu tygodni. Z kolei wskaźnik szerokiego rynku S&P500 tracił 0,79 proc. schodząc do najniższego poziomu od dwóch miesięcy, a technologiczny Nasdaq spadał o 1,12  proc. 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane