"Czas felczerów się skończył"

Eugeniusz Twaróg
opublikowano: 30-12-2010, 07:44

W porównaniu z Europą polskie banki są  OK, ale świat nam ucieka — uważa Wojciech Sobieraj, prezes Alior Banku.   

- Jeśli chodzi o innowacje, chyba nie mamy się czego wstydzić. Bardziej innowacyjnym rynkiem bankowym od Polski jest tylko Turcja. Jak na Europę — jesteśmy rozwiniętym, innowacyjnym rynkiem. Jeśli chodzi o świat — on nam ucieka. Innowacje bankowe na świecie robi się w Turcji, Brazylii, Indiach. Tam działają lokalni gracze, nie będący częścią globalnych sieci, i oni koncentrują się na zupełnie niesamowitych przedsięwzięciach - mówi w wywiadzie udzielonym Pulsowi Biznesu Wojciech Sobieraj.

Prezes Alior Banku uważa, że polską bankowość wyróżnia bardzo wysoki poziom kadry menedżerskiej.

- Kiedy spotykam się z kolegami z branży w innych krajach, to myślę sobie, że u nas do takich stanowisk by nie doszli. Ktoś, kto wyjechał z Polski 10 lat temu i wrócił teraz, nie pozna rynku bankowego. Gra bardzo się zaostrzyła. Wyrównała się jakość obsługi, oferta produktowa jest podobna, w cennikach nie ma już takich przepaści. Bez ludzi, dobrych fachowców, ten biznes też przestanie się rozwijać. Co z tego, że bank będzie świetny technologicznie, gdy nie będzie miał wysokiej klasy specjalistów w obsłudze klienta? Gra polega na tym, żeby w oddziałach siedziały osoby, które wiedzą więcej niż klient. Czas felczerów skończył się - mówi Sobieraj.

Cały wywiad w czwartkowym Pulsie Biznesu. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Eugeniusz Twaróg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu