Czerwień na Wall Street

WST
opublikowano: 22-03-2011, 21:11

Wtorkowe notowania na amerykańskich parkietach nie miały spokojnego przebiegu. Przez długi czas zdecydowana przewaga leżała po stronie sprzedających akcje, ale ich potencjał był dosyć ograniczony. Indeksy co prawda spadały, jednak skala przeceny nie była dotkliwa.

Ostatecznie na finiszu wskaźnik DJ IA tracił 0,15 proc. S&P500 zniżkował o 0,36 proc. zaś Nasdaq spadał o 0,31 proc.

Tym razem niestety dla obozu byków nie były dane makro. Rozczarował zarówno odczyt z rynku nieruchomości, jak i wskaźnik aktywności w rejonie Richmond. W tym pierwszym przypadku okazało się, że indeks nieruchomości spadł w styczniu o 0,3 proc. Analitycy oczekiwali spadku o 0,2 proc.

Również gorszy od prognoz okazał się marcowy odczyt wskaźnika aktywności wytwórczej opracowywany przez oddział Fed z Richmond. Zniżkował do 20 pkt z 25 miesiąc wcześniej i oczekiwanych przez analityków 23-35 pkt.

Wśród notowanych spółek silnie, momentami sporo ponad 7 proc. spadała wycena akcji Walgreen. Największa w Stanach Zjednoczonych sieć drogeryjna (ponad 7,7 tys. placówek) przedstawiła wyniki finansowe które zostały nie najlepiej przyjęte zarówno przez inwestorów, jak i analityków.

Zniżkował również kurs papierów Carnival. Operator największej na świecie linii żeglugowej, oferującej luksusowe rejsy pasażerskie prognozuje, że zysk na akcję w drugim kwartale wyniesie 20-24 centy podczas gdy analitycy oczekują przynajmniej 33 centów.

Powody do zadowolenia mieli z kolei udziałowcy spółki Sprint. Trzeci co do wielkości w USA koncern telefonii mobilnej dostał podwyższoną z „niedoważaj” do „silnie kupuj” rekomendację od analityków Raymond James.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy