Czerwony finisz na Wall Street

WST
opublikowano: 24-05-2011, 22:10

Wtorkowa sesja na amerykańskich giełdach nie należała do spokojnych. Indeksy poddawały się wahaniom, nie mogąc znaleźć dominującego trendu.

Ostatecznie na finiszu indeks Dow Jones spadał o 0,20 proc. S&P500 zniżkował o 0,08 proc., zaś Nasdaq tracił  0,46 proc.

Na rynek dotarły nowe dane makro. W kwietniu liczba sprzedanych nowych domów wyniosła 323 tys. i okazała się wyższa od prognoz analityków, którzy zakładali średnio wynik na poziomie 305 tys. Mimo to, sytuacja w tym segmencie nadal pozostawia wiele do życzenia.

Bardzo mocno rozczarował odczyt wskaźnika aktywności wytwórczej w regionie Richmond, publikowany przez tamtejszy oddział Fed. W maju jego wartość spadła do -6 pkt. z +10 punktów miesiąc wcześniej. Analitycy co prawda oczekiwali spadku, ale jedynie do +9 pkt.

Wydarzeniem na rynku technologicznym Nasdaq był giełdowy debiut akcji rosyjskiej spółki Yandex. Internetowa spółka zyskiwała momentami ponad 68 proc. w stosunku do ceny z oferty IPO. Łącznie w ramach tej oferty Yandex pozyskał z rynku 1,3 mld USD, co jest największą IPO w Stanach Zjednoczonych w sektorze internetowym od oferty Google.

Zniżkowała wycena papierów AIG. Wszystko przez informację, że  Departament Skarbu oczekuje sprzedaży swojego 15-proc. pakietu udziałów w ubezpieczycielu.
Wzięciem cieszyły się akcje El Paso. Aprecjacja to efekt informacji o planowanych zmianach w strukturze spółki.

Popyt ujawnił się także na walorach AutoZone. Dystrybutor części samochodowych odnotował w trzecim kwartale roku finansowego zysk na akcję rzędu 5,29 USD podczas gdy analitycy zakładali jego poziom na 4,97 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Czerwony finisz na Wall Street