Czytasz dzięki

Dachser przesiada się na rowery

opublikowano: 27-02-2019, 22:00

Operator logistyczny, firma Dachser, wykorzystuje do realizacji zadań w ramach logistyki miejskiej elektryczne rowery transportowe.

Pojazdy takie można już zobaczyć na ulicach Stuttgartu, Tybingi, Karlsruhe czy Fryburga. Niedługo będą także jeździć także po Kolonii. E-rowery są wykorzystywane do obsługi transportów na tzw. ostatniej mili. Wyposażono je w kontenery o wysokości dwóch metrów, w których można przewozić ładunki o wadze do 250 kilogramów. Każdego dnia pojazdy rozwożą przesyłki po mieście z tzw. mikrohubu, czyli magazynu zlokalizowanego w pobliżu centrum, gdzie paczki trafiają rano z lokalnego oddziału Dachser. Elektryczne rowery dostawcze mogą korzystać nie tylko ze wszystkich ścieżek rowerowych, ale też z niektórych stref dla pieszych. Mogą także swobodnie poruszać się w obrębie tzw. stref niskiej emisji.

— Planujemy nie tylko powiększyć flotę elektrycznych rowerów, ale też wykorzystywać elektryczne, nieemitujące spalin ciężarówki przy dostawach do mikrohubów — mówi Alexander Haak, kierownik oddziału Dachser w Kolonii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu