Delta Air Lines spodziewają się straty w I kw.

ARŻ
opublikowano: 13-01-2022, 13:36

Amerykańskie linie lotnicze Delta ostrzegły, że w pierwszym kwartale 2022 roku mogą osiągnąć stratę. Informacja pojawiła się wraz z wynikami za czwarty kwartał 2021 r., które okazały się lepsze od oczekiwań, pisze Reuters.

Główna siedziba Delta Air Lines w Atlancie
Główna siedziba Delta Air Lines w Atlancie
Budphoto1/Wikimedia Commons/CC BY 2.0

Skorygowany zysk przewoźnika wyniósł w czwartym kwartale 2021 roku 0,22 USD na akcję. Analitycy ankietowani przez Refinitiv spodziewali się, że wyniesie on 0,14 USD na akcję. Był to drugi kwartał z rzędu, w którym linie lotnicze osiągnęły zysk.

Z powodu kolejnych ograniczeń w podróżowaniu wprowadzanych w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w wariancie Omikron, perspektywy dotyczące początku bieżącego roku są mniej optymistyczne.

Delta Air Lines prognozują, że w okresie od stycznia do marca mogą osiągnąć stratę. Jak zaznaczył dyrektor generalny Ed Bastian, przewoźnik spodziewa się powrotu do zysków począwszy od drugiego kwartału.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane