Czytasz dzięki

Deutsche Bank podwyższył prognozy PKB

opublikowano: 06-08-2020, 12:01

Deutsche Bank spodziewa się niższego spadku PKB największych gospodarek w tym roku wskazując na szybsze niż oczekiwano zwiększanie aktywności po lockdownie, pisze Reuters.

Ekonomiści Deutsche Banku prognozują, że PKB eurolandu spadnie w tym roku o 8,6 proc. Dotychczas zapowiadali, że zniżka wyniesie 12 proc.

- W strefie euro wynik drugiego kwartału wskazał nam, że aktywność w okresie zamknięcia nie załamała się tak mocno, jak się obawiano. Wskazał nam także, że odbicie po zakończeniu zamknięcia było mocniejsze niż oczekiwano – głosi raport banku.

Ekonomiści niemieckiego banku podwyższyli także prognozę dla największej gospodarki świata. Oczekują obecnie spadku PKB USA w tym roku o 5,2 proc. Wcześniej szacowali go na 7,1 proc. W 2021 roku amerykańska gospodarka ma rosnąć o 3,1 proc. Poprzednia prognoza mówiła o wzroście o 2,6 proc.

Deutsche Bank podwyższył także prognozę dla globalnej gospodarki. Obecnie spodziewa się jej spadku w tym roku o 4,5 proc., czyli 1,5 pkt. procentowego mniej niż zakładał wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane