DGA bierze stocznie

KSA
opublikowano: 20-04-2009, 00:00

Do końca tygodnia doradcza spółka przejmie obowiązki Work Service przy doradztwie dla zwalnianych stoczniowców.

Do końca tygodnia doradcza spółka przejmie obowiązki Work Service przy doradztwie dla zwalnianych stoczniowców.

W efekcie wybuchu tzw. afery Misiaka spółka Work Service, w której poseł PO ma udziały, wycofała się przed dwoma tygodniami z konsorcjum, które realizuje projekt dla zwalnianych pracowników stoczni w Gdańsku i Szczecinie. Pierwotnie Work Service miał się zająć pośrednictwem w znalezieniu pracy dla stoczniowców a DGA — koordynacją i szkoleniami. Doradcza spółka została jednak sama.

— Jesteśmy na ostatnim etapie przejmowania obowiązków Work Service. Powinno się to zakończyć do końca tygodnia — mówi Andrzej Głowacki, prezes DGA.

Dodaje, że kontrakt jest realizowany zgodnie z harmonogramem. Idea była taka, by zmiana w konsorcjum nie odbiła się negatywnie na stoczniowcach. Nie jest jednak żadną tajemnicą, że samo DGA nie posiada odpowiedniego zaplecza kadrowego, by działać jako pośrednik pracy. A musi wywiązać się z gwarancji, udzielonych przez konsorcjum przy podpisywaniu umowy z Agencją Rozwoju Przemysłu. Chodzi o przedstawienie każdemu ze zwalnianych stoczniowców co najmniej dwóch ofert pracy i znalezienie skutecznego zatrudnienia dla 20 proc. z 8 tys. osób, które tracą pracę w Gdańsku i Szczecinie. Andrzej Głowacki jest jednak dobrej myśli.

— Prowadzimy rozmowy z kilkoma firmami na temat współpracy — tłumaczy Andrzej Głowacki.

Wcześniej podkreślał też, że DGA będzie się starać podpisać nowe umowy z pośrednikami i doradcami, którzy już rozpoczęli prace przy projekcie z ramienia Work Service.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu