DM BDM negatywnie o akcjach LPP

opublikowano: 17-12-2018, 16:31

Adrian Górniak, analityk DM BDM, w raporcie z 12 grudnia podtrzymał rekomendację "redukuj" dla akcji LPP. Cenę docelową obniżył do 7193 zl.

"W bieżącym raporcie podtrzymujemy negatywne nastawienie do akcji detalisty. W krótkim terminie wskazujemy na spodziewane spowolnienie sprzedaży porównywalnej (niesprzyjająca aura, wysoka baza) oraz tempa wzrostu EBITDA (w 4Q’18 zakładamy „jedynie” 17% r/r, czyli najwolniej od 2 lat). W perspektywie przyszłego roku obawiamy się, że wymagające lfl z 1H’18 mogą prowadzić do szeregu rozczarowań po stronie sprzedażowej. W naszej ocenie grupie może być ciężko zrealizować zapowiedzi obrony pierwszej marży – USD/PLN znajduje się na wyższych poziomach niż przed rokiem, rentowność brutto będzie po części rozwadniana przez rosnący udział e-commerce w przychodach, a dodatkowo na rynku utrzymuje się bardzo silna konkurencja. Wśród zagrożeń dostrzegamy także sytuację na rynku pracy (brak dostępnych pracowników, wzrost pensji minimalnej o ponad 7% r/r w ’19), pojawienie się na polskim rynku Primark czy coraz lepsze odczyty sprzedażowe H&M. Dlatego uważamy, że obecny konsensus zakłada zbyt optymistyczną ścieżkę EBITDA w latach 2019-20" - napisano w uzasadnieniu.

Raport wydano 12 grudnia o godz. 9.57. Dostępny jest w załączniku.

32075025_LPP 20181212 Redukuj 7193 PLN

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu