DM BDM poleca akcje Kęt

opublikowano: 07-04-2019, 22:00

Krzysztof Pado, analityk DM BDM, w raporcie z 2 kwietnia z godz. 13.42, podwyższył z „trzymaj” do „akumuluj” rekomendację dla akcji Grupy Kęty.

Cena docelowa wzrosła z 334,3 do 355,8 zł. „Kęty w lutym zaprezentowały prognozy wyników na 2019 r. EBITDA ma wynieść 488 mln zł, co jest zgodne z naszymi założeniami z początku roku. Spółka zaprezentowała także już wstępne szacunki wyników za I kwartał 2019 r. Przy dużym wzroście sprzedaży (+14 proc. r/r) EBITDA wyniosła 107 mln zł (+2 mln zł r/r), minimalnie poniżej naszych założeń. Spodziewamy się jednak, że do przyrostu EBITDA w tym roku głównie będzie kontrybuować okres drugiego półrocza 2019 r.” — uważa analityk.

Specjalista zwraca uwagę na to, że część wskaźników koniunktury sygnalizuje ostatnio szukanie dna w nastrojach w przemyśle (niemieckie Ifo/ZEW, PMI dla polskiego przemysłu). „ Wyraźnie wzrosły także od początku roku mnożniki dla spółek z grupy porównawczej. Ostatnia korekta na kursie Kęt to w naszej opinii dobra okazja do doważenia się na akcjach spółki. Zwracamy uwagę, że przy obecnej wycenie rynkowej spółka handlowana jest ze wskaźnikiem C/Z 12, a stopa dywidenda bliska jest 7 proc.” — dodaje Krzysztof Pado. Raport dostępny jest na stronie brokera.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy