DM BZWBK: Spadł potencjał strony podażowej

BZ WBK
11-05-2005, 16:51

Po fatalnym dla posiadaczy akcji wtorku, środowe notowania przyniosły wyraźny spadek aktywności strony podażowej. WIG20 po początkowym spadku zdołał wrócić na koniec dnia w okolice wcześniejszego zamknięcia, tracąc symbolicznie 0,02 procent.

Po fatalnym dla posiadaczy akcji wtorku, środowe notowania przyniosły wyraźny spadek aktywności strony podażowej. WIG20 po początkowym spadku zdołał wrócić na koniec dnia w okolice wcześniejszego zamknięcia, tracąc symbolicznie 0,02 procent.

Lepiej spisał się indeks szerokiego rynku WIG zyskując 0,44 procent, który w przeciwieństwie do barometru dużych spółek, skorygowany został o wartość dywidendy na Pekao. Obroty spadły do 410 milionów złotych. Niepewny popyt nie od razu jednak przejął kontrolę nad rynkiem, głównie za sprawą wyprzedawanego jeszcze od rana PKNOrlen oraz TPSA. Z biegiem czasu nabierający odwagi kupujący zaczęli interesować się coraz szerszą grupą spółek. Obok skromnie odbijających akcji największych walorów dawno nie spotykanym, prawie czteroprocentowym wzrostem zaskoczył inwestorów Prokom.

Dobrze wypadły również Agora i Softbank oraz rosnące po decyzji o wypłacie 4 złotych dywidendy, Kęty. Po słabej frekwencji na WZA kolejny dzień mocno rosły akcje WSiP. Dzięki publikacji dobrych wyników kwartalnych siedem procent zyskały walory Pagedu. Z kolei w gronie najsłabszych spółek na rynku znalazły się akcje Stalexportu, kontynuujące zaawansowany trend spadkowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BZ WBK

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / DM BZWBK: Spadł potencjał strony podażowej