DM Millennium podtrzymał rekomendację REDUKUJ dla Orbisu

11-03-2004, 09:19

DM Millennium podtrzymał rekomendację REDUKUJ dla Orbisu. W raporcie z 3 marca, zatytułowanym ‘Mocne euro już nie sprzyja wynikom’, cenę docelową akcji spółki oszacowano na 23,10 zł.

Według analityków DM Millennium, skonsolidowany wynik Orbisu za IV kwartał był bardzo słaby. Przesądziły o tym wysokie koszty finansowe spółki. W całym 2003 wyniki Orbisu okazały się jednak bardzo dobre. Zysk operacyjny wzrósł aż o 51 proc. Analitycy zwracają jednak uwagę, że gdyby nie sprzedaż Polcardu, wysokie koszty finansowe pochłonęłyby dużą część zysku.

Umocnienie euro negatywnie wpływa na wyniki Orbisu. Choć ceny w ośmiu hotelach Orbisu oraz oferty dla grup turystycznych są wyrażone w tej walucie, to w pozostałych hotelach spółki, spółki zależnej Orbis Travel oraz hoteli Hekon umocnienie Euro wpływa negatywnie na wyniki. Ponadto Orbis ma bardzo wysoki kredyt w tej walucie.

Analitycy oszacowali cenę akcje spółki jako średnią z wyceny metodą DCF (23,70 zł) oraz wyceny porównawczej

(22,50 zł).

- Obecnie Orbis jest notowany z premią do wyceny hoteli notowanych na zagranicznych giełdach, dlatego podtrzymujemy rekomendację REDUKUJ – głosi raport DM Millennium.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM Millennium podtrzymał rekomendację REDUKUJ dla Orbisu